Mustafa Köksalan

Mustafa Köksalan, Ankara’lı bir girişimcidir. Başlıca iş odağı turizm, inşaat ve emlaktır.

1981 yılında Çankaya, Ankara’da doğdu. Çocukluğundan beri zamanının büyük bir bölümünü ailesinin sahibi ve işletmecisi olduğu otellerde geçirdi. Bu nedenle, deneyimli bir otel yöneticisidir; finans, müzakere, iş planlaması, satış, satış yönetimi ve proje yönetimi konularında uzmanlaşmıştır.

Uluslararası bir lisede yatılı okumak için genç yaşta Cenevre, İsviçre’ye taşındı. Mezun olduktan sonra, yüksek öğrenim için Canterbury, İngiltere’ye gitti. Kent Üniversitesi İşletme Bölümünden mezun oldu.

2004 yılında Türkiye’ye döndüğünde, ülkesinin kalkınmasına katkıda bulunmak için düşünce kuruluşları ve sivil toplum kuruluşları için de çalışmaya başladı.

2018 itibariyle Oy ve Ötesi Derneği yönetim kuruluna girdi; Türkiye’de katılımcı demokrasiyi güçlendirmek için çalışmalar yapan dernekte İç Anadolu bölge sorumluluğu, kaynak geliştirme komite başkanlığı, ardından da basın sözcülüğü görevlerini üstlendi. Mayıs 2019’da derneğin yönetim kurulu başkanlığına seçildi. 2021 yılı itibari ile başkanlık görevinin yanı sıra dernek üyelerinin, yurttaşların yerel politikalara katılımını arttırmak için, geliştirdikleri Dijital Demokrasi Projesinde proje koordinatörlüğü görevini de yürütmektedir.

İleri seviyede İngilizce bilen Mustafa Köksalan, boş zamanlarında piyano çalmayı, kitap okumayı ve deneme yazmayı seviyor. Takım çalışma ruhunu geliştirmek için yelken yarışmalarına katılmaktan zevk alır.

Eşi İpek Köksalan ile Ankara’da yaşıyor; ticari işlerini yönetiyor ve sivil toplum örgütlerine destek olarak Türkiye’nin gelişmesine katkıda bulunmayı amaçlıyor.

  • Ünvan
    Oy ve Ötesi Derneği Başkanı